Darmowa Dostawa - od 250zł
Stacjonarny Sklep SUP w Warszawie   Tel: +48 510 070 090
STRONA W PRZEBUDOWIE - ZAPRASZAMY NA WWW.KINGOFSPORT.PL

Deska SUP na jacht - 5 zalet


10/11/2019

Dlaczego deska SUP Standup Paddle to najlepsze wyposażenie każdego jachtu? Slingshot SUP przeprowadził ankietę wśród posiadaczy jachtów żeby się dowiedzieć i oto wyniki:

1. Deska SUP zajmuje mało miejsca

Główna zaleta pompowanych desek SUP to ich małe gabaryty po spakowaniu. Po spuszczeniu powietrza deska składa się do małego plecaka, który jest niewiele większy od zwykłych plecaków turystycznych. Tak spakowaną deskę z powodzeniem schowasz na pokładzie, pod kanapą lub gdziekolwiek indziej. Na jachcie gdzie wolne miejsce jest na wagę złota jest to nie lada zaleta. Pompowanie deski zajmie Ci nie więcej niż 10 minut a składanie o połowę mniej.

2. Deski SUP są miękkie i wytrzymałe

Pompowane deski SUP mają miękkie wykończenie bez ostrych kantów. Dzięki temu nie uszkodzisz ani swojego jachtu ani deski. Po napompowaniu do 15-20 PSI robią się niezwykle sztywne ale nadal będą miały nieszkodliwe dla jachtu wykończenie. Dzięki zaawansowanej technologii są też bardzo wytrzymałe, więc z powodzeniem przeżyją niemal wszystko co im karzesz znosić.

3. Deska SUP to czysta frajda

Kto raz spróbował ten chce więcej. Pływanie na desce SUP to niesamowita frajda. Nowoczesne deski Standup Paddle są niezwykle stabilne, dlatego praktycznie każdy jest w stanie opanować pływanie już w kilka minut. W odróżnieniu od kajaków czy pontonów stojąca pozycja na desce pozwala podziwiać świat z zupełnie innej perspektywy. Poza tym nie obciąża tak kręgosłupa jak w przypadku kajaków a przy okazji wspomaga pracę mięśni głębokich odpowiedzialnych za prawidłową sylwetkę. Deski SUP to radość dla całej rodziny! Z powodzeniem możesz pływać na jednej desce razem z dziećmi i psem.

4. Deski SUP to najlepszy dodatek do każdego jachtu

Deska SUP to idealny środek transportu po okolicy w momencie zacumowania jachtu. Bez problemu przetransportujesz się nim na brzeg, zwiedzisz okolicę, popłyniesz do okolicznego miasteczka, czy wypoczniesz jak na materacu. Sprawdzi się nawet jako osłona od wiatru, podstawka pod grilla, platforma do pływania, stolik na pikniku czy kanapa do siedzenia. W dodaktu niezwykle mocny PVC sprawi, że jest prawie niezniszczalna.

5. Deski SUP to wstęp do sportów wodnych

SUP to idealna deska aby holować za łódką. Jest niezwykle wyporna i stabilna i problemu można na niej stać i trzymać holkę, bez potrzeby uczenia się startu z wody jak w przypadku np. wakeboardingu. Miękki pokład pozwala stać na niej boso, a ewentualny upadek będzie znacznie zamortyzowany. To wspaniały wstęp do świata innych sportów wodnych jak np. wakeboarding czy surfing.

Poza tym, niektóre deski jak np. Slingshot Crossbreed mają specjalne uchwyty na dziobie i rufie deski, które pozwalają holować deskę za łódką po skończonej zabawie. Pełen wybór desek do Stand Up Paddle znajdziesz w naszym sklepie SUP w kategorii deski do SUP.