Darmowa Dostawa - od 250zł
Stacjonarny Sklep SUP w Warszawie   Tel: +48 510 070 090
STRONA W PRZEBUDOWIE - ZAPRASZAMY NA WWW.KINGOFSPORT.PL

Pokonaj zimę sportem - 7 najlepszych aktywności na zewnątrz


06/02/2020

Depresja zimowa, znużenie dniem. To może się przytrafić i często o tym słyszymy w mediach. Brak słońca, krótkie dni. Jak pokonać zimę? Na pewno nie siedząc w domu pod kocem i odliczając dni do upalnego lata :) 

Warto pójść w to co najlepsze. Czyli sport! Wyjdźmy na zewnątrz i nadal cieszmy się życiem!

7 najlepszych aktywności do uprawiania na zewnątrz w zimę

Postanowiliśmy zrobić zestawienie co najlepiej robić na zewnątrz w zimę. Można działać, uwierzcie :)!

1) Snowboard i narty

Król jest tylko jeden. No może dwóch - snowboard i narty. Wybierz się na wypad, nawet na weekend z grupką ludzi i cieszcie się śniegiem w górach! 

2) Żeglarstwo

Ubierz się ciepło, zabezpiecz się w ciepłe napoje i jedzenie i ruszaj przed siebie! Żeglarstwo można uprawiać cały rok, a zimą jest nawet ciekawiej! Sztormy, cięższe warunki. Przede wszystkim większy "luz" na wodzie. Znacznie mniej ludzi żegluje w zimę :)

3) Stand Up Paddle

Czyli nasz ulubiony sport. Pływanie na SUPie kojarzy się ze słoneczkiem, upałami, bikini. Nic bardziej mylnego. Zima jest urokliwa również, na SUPie nie moczymy się za bardzo, więc co za problem? Bierzemy plecak pod pachę, szukamy super zbiornika i pływamy! Warto ubrać się ciepło i pomyśleć o czymś ciepłym na drogę! Polecamy szczególnie tą aktywność - jako, że wszyscy jesteśmy doskonale w temacie! Spróbujcie raz, a zobaczycie, że SUP to nie tylko sport na sezon wakacyjny!

4) Rower

Rower podobnie jak SUP to doskonały pomysł na codzień. Rowerem możesz dojeżdzać bez problemu do pracy, z pracy do domu. Niemalże w każdych warunkach! Zero ograniczeń. Ciepłe ubranie, ciekawa trasa i jazda! Może np wypad w weekend do lasu na rowerze? Tylko Ty, rower i przyroda! Brzmi ciekawie!

5) Morsowanie

Dla większości osób sama myśl o pływaniu w zimę równa się dreszcz... No cóż, nie ma co takimi kategoriami myśleć bowiem morsowanie to bardzo popularna sprawa ostatnimi czasy! I w dodatku bardzo poprawia nasze zdrowie i odporność! Badania dowodzą, że regularne pływanie w zimnej wodzie znacznie poprawia krążenie. Co więcej, wykazano, że morsowanie wpływa na stan zdrowia psychicznego - zmniejsza stres, zmniejsza ryzyko wystąpienia depresji i innych chorób psychicznych. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, abyś koniecznie wziął ze sobą ciepły szlafrok.

6) Bieganie

Biegać można wszędzie, codziennie, o każdej porze dnia i nocy. To niesamowite jak człowiek może łamać swoje bariery dzięki bieganiu. Niektórzy zaczynają od 3 kilometrów, a rok później biegają maratony. To niesamowicie wkręca. A co jeszcze dodaje smaczku? Dużo biegaczy, poznawanie nowych ludzi przy okazji wydarzeń. Bieganie działa lepiej niż kawa i zdecydowanie podwyższa nastrój. Łam swoje bariery!

7) Wędrówki

Wyprawy i wędrówki to jest co misie lubią najbardziej, o każdej porze roku. Szczególnie wyprawy w góry! Ubierz się ciepło, obierz cel i do przodu! Naprawdę znacznie poprawia to nastrój w te zimowe dni!

Oczywiście naszym zdaniem najlepszym sposobem na zimę jest Stand Up Paddle, ale każdy może mieć swoje zdanie w tym temacie :) Ważne jednak aby obrać cel na zimę i działać! Bo tylko tak możemy ją pokonać!

fotki: redpaddleco.com , spiekua.pl, biegologia.pl, yachtic.com.